KICK-it sponsorer
  • Super Elite Købmand
  • StanevaDesign Systue
  • Eurographic Group A/S
  • Mosede Blomster
  • managing it
  • Frimann Invest ApS
  • Invita Køkkencenter Roskilde A/S
  • Greve Dyrehospital
  • Bergdahls Festbutik
  • Salon Magic
  • Pilborg Optik
  • Cykelgården Greve
  • Infinigate Danmark A/S
  • Double-V Design
  • Skytte's køreskole
  • Nelie Mey Kranio Sakral & kropsterapi
  • Aut. El-installatør W. Zink A/S
  • KloakKompagniet
  • FLA Ejendomme
  • DBR Vagt ApS
  • La Palma Pizza
  • Body-Treat
  • Running Chopsticks
  • Klinik Relief
  • SK Service Greve
  • Borgstrøm Vinhandel ApS
  • Skoleriet.dk
  • Sindbygruppen.dk
  • Grab 'n' Eat
  • Salon Anais
  • Unicut
  • Cufoso
  • Albertslund Vagt
  • Lyduck & Co.
  • NLP & Enneagrammet kursuscenter
  • Jenner Seaside
  • Hvitfeldt Smykker & Ure
  • Pladsens Pølser
  • AL Laser A/S
  • Restaurant Jin Jiang
  • Dyrlæge Jon Islandi
  • Greve Vinkompagni
  • Figaros Pizza
  • Nybolig
  • Klippesalonen
  • Hesselbech Installationer
  • Blomsterpoesi
  • Nikko Sushi
  • Rekord Rens
  • Arne Pedersen A/S
  • Baker Street ApS
  • Langer Holding ApS
  • HP Håndværkerservice
  • Hair by Michala Birch
  • Loop Fitness Greve
  • Sydbank
  • Greve Bilcenter ApS
  • Cafe Elma
  • Frost-solution.dk
  • Wollenberg ApS
  • Citroen Autohouse Hvidovre
  • Cool kids
  • PV Greve A/S
  • Pappas Pizza Tune
  • Centerslagteren
  • Malerfirmaet Mikael Haislund
  • Cafe Jenners
  • Salon M (Herbst)
  • Golden House Mosede
  • Automann
  • Trust Forwarding
  • Mimosa Pizzeria
  • Fashion Cut Ishøj
  • Egedal Pizzeria & Steakhouse
  • Restaurant Oliveto
  • Betty & Ole Vistisen
  • VW Mens Wear
  • 2Clean-service
  • Innovacom
  • Leon Hansen Maskinfabrik A/S
  • Vinslottet A/S
  • Smeralda
  • Meny Tåstrup
  • Mosede Pizzeria & Grill
  • Håndværker Grill & Pizza
  • MJP Entreprise
  • MH Organic IvS
  • C & J Revision ApS
  • Trasborg
  • Dengulesnedker.dk
  • Kjeldskov & Co
  • Erik Pedersen ApS Rådgivende Civilingeniør
  • Herbst

Trænere, træning m.v.

 

Ved at trække musen hen over de navne, der er anført med blåt, ser du et foto af pågældende træner.


Kidshold

 

Kids 1

Børnehave-børn(fra 4 år) & Skolebørn (0.klasse)

Kids 1 er for de ”kids” der har mindst 2 røde streger.


Ansvarlig træner: Janne Anthony

Hjælpetræner: Van Skov-Hansen


 

Kids 2

Børnehave-børn (fra 4 år) & Skolebørn (0. klasse)

Kids 2 er for kids med 1 rød streg ell kids som startede i forårs sæsonen.


Ansvarlig træner:  Janne Anthony

Hjælpetræner:  Van Skov-Hansen


Kids 3

Børnehave-børn(fra 4 år) & Skolebørn (0. klasse)

Kids 3 er for kids med 1 rød streg ell kids som startede i forårs sæsonen.


Ansvarlig træner: Pia Grønlund Kjærgaard

Hjælpetræner: 



Kids 4

Børnehave-børn(fra 4 år) & Skolebørn (0. klasse)

Kids 4 er for helt nye kids.


Ansvarlig træner: Pia Grønlund Kjærgaard

Hjælpetræner:



Kids 5

Børnehave-børn(fra 4 år) & Skolebørn (0. klasse)

Kids 5 er for helt nye kids.


Ansvarlig træner:  Martin Pedersen

Hjælpetræner:




Børnehold

 

Børn 1

For børn i 1-3 klasse

Børn 1 er for helt nye børn.


Ansvarlig træner: Pia Grønlund Kjærgaard

Hjælpetræner: Filipa Pedersen



Børn 2

For børn i 1-3 klasse

For børn med hvidt bælte – hvid med 3 røde streger


Ansvarlig træner: Trine Bøtcher

Hjælpetræner: Sacha Kjærsgaard


Børn 3

Let børnehold

For børn med hvidt bælte med 3-5 røde streger


Ansvarlig træner: Martin Pedersen

Hjælpe træner: Frederik Godthjælp Petersen



Børn 4

Mellem børnehold

For børn med hvidt bælte med 6 røde streger og op


Ansvarlig træner:  Allan Kjærsgaard

Hjælpe træner:  Mathias Bech Linaa



Børn 5

Øvede børnehold

For børn med 8 røde streger og op.

Konkurrenceholdet U11 og U14 træner også med på dette hold.


Ansvarlig træner: Allan Kjærsgaard

Hjælpetræner: Sara Lippert




Ungdomshold

 

Ungdom 1-2- for nye og letøvede

Her træner unge fra hvidt bælte til orange med streg.

Åbent for nye unge fra ca. 11 år


Ansvarlige trænere:  Jens Dinesen  &  Johnnie Pedersen

Hjælpetræner: Christian Godthjælp Petersen



Ungdom 3

Øvet ungdoms-hold

Her træner unge med grad 6 kyu til 1. dan.


Ansvarlige trænere: Dina Jensen & Marcus Hvalsøe Jakobsen

Assistenttræner:




Voksenhold - alle niveauer

På voksenholdet er aldersgruppen fra 15 år og opefter.

Alle fra begynder til sort til kan være med.

Træningen køres både, hvor alle træner det samme, men også opdelt, så uanset hvilket niveau man er på, bliver man tilgodeset her.


Ansvarlige trænere: Thomas Jensen & Nicolaj Kjærbøl

 

 


Konkurrenceholdet

ELITETEAMET

Dette er toppen af konkurrenceholdet. Man er landsholdskæmper, eller på vej ind på landsholdet.


Ansvarlig træner: Allan Kjærsgaard

Assistent trænere: Allan FriisLeif ChristensenThomas Frithioff & Dina Jensen 



TALENTHOLDET 

Holdet består af talentcenter-kæmpere samt kæmperne, der arbejder på at komme på talentcenteret.

TALENTHOLDET træner sammen med U14 kæmperne om fredagen, og de træner på deres normale hold som er ungdom 3. Se tider for det hold under ungdom 3. toppen af konkurrenceholdet. Man er landsholdskæmper, eller på vej ind på landsholdet.


Ansvarlige trænere: Allan Kjærsgaard & Nicolaj Kjærbøl



U14

Dette hold er for konkurrencekæmpere der træner på ungdomshold.


Ansvarlige trænere:   Allan Kjærsgaard & Nicolaj Kjærbøl



U11

Dette hold er for konkurrencekæmpere der træner på børnehold.


Ansvarlige trænere:  Allan Kjærsgaard




Trænerstaben

 




Greve Karate  |  Håndværkerbyen 45  |  2670 Greve  |  Telefon: +45 - 20 65 95 66  |  %>info@grevekarate.dk  |