KICK-it sponsorer
  • Vinslottet A/S
  • Nybolig
  • Nordic Web Design
  • Fashion Cut Ishøj
  • Aurum Guld & Sølv
  • 2Clean-service
  • Dengulesnedker.dk
  • Trust Forwarding A/S
  • QFS ApS
  • Kjeldskov & Co
  • Frimann Invest ApS
  • Tune Dyreklinik
  • Invita Køkkencenter Roskilde A/S
  • Tune Autoophug
  • Allan Villadsen A/S
  • Scheibel El & Sikring A/S
  • Kloakkompagniet
  • Salon Anais
  • Tid med dig - privathjemmehjælp
  • Grab'n Eat
  • Hvitfeldt Smykker & Ure
  • P-trade
  • Gastronomia Smeralda
  • Double U Graphic design
  • Design Klip
  • Bodrum Pizza
  • Sindby Gruppen ApS
  • Malerfirmaet Mikael Haislund
  • Body-Treat
  • AutoMester
  • Merser Pumper A/S
  • nSales A/S
  • Wollenberg ApS
  • SK Låse
  • Delfin Sengecenter
  • EDC Nielsen & Bentsen
  • Herbst Karlslunde
  • Leon Hansen Maskinfabrik A/S
  • Automann Greve
  • FLA Ejendomme
  • Realmæglerne Greve & Solrød
  • Engelbrecht Udlejning ApS
  • Mactronic-udkørende iphone tekniker
  • Eurographic Group A/S
  • PV Greve A/S
  • Nordisk Firma-reklamsen
  • Salon Ella
  • Byens Pizza ApS / Roskilde
  • SK Service ApS
  • Håndværker Grill & Pizza
  • Conecto A/S
  • J.O. Auto ApS
  • Hundigebiler ApS
  • Wok CPH Lufthavn
  • Roskilde Camping
  • Smeralda
  • Automester Ishøj
  • Danbolig Per Johansen
  • RK Autotransport
  • Running Chopsticks
  • Tækkermand Dennis Jørgensen
  • Home Greve & Karlslunde
  • H.P. Håndværkerservice
  • Le Creuset
  • Ristorante Zio Lino
  • Partner Team ApS
  • Greve Vinkompagni
  • Mayday Vinduespolering
  • Pappas Pizza
  • Rema 1000 Ishøj
  • Københavns Malerservice ApS
  • MJP Entreprise ApS
  • Malerkvist Dalkvist ApS
  • Home Greve
  • Sydbank
  • DBR Vagt ApS
  • Grandpa Pizza
  • Hesselbech Installationer
  • TGD IVS
  • Frisør Herbst
  • Managing IT
  • Zink A/S
  • Borgstrøm Vinhandel ApS
  • Restaurant Jinjiang
  • Såby Snedkeri ApS
  • Snedkermester Arne Pedersen A/S
  • Figaros Pizza Tune
  • Cafe Strandhuset
  • DocPoint A/S
  • Mosede Pizzaria & Grill
  • SuperBrugsen Tune
  • Hertz Rentacar Danmark
  • Pilborg Optik
  • Tommy Kjehr VVS & Kloak A/S
  • Malermester Thomas Behrendt
  • Cufoso
  • Skomager-hæle & nøglebar
  • SuperBrugsen Karlslunde



7. december 2018

KYU GRADUERINGER DECEMBER 2018

 

Endelig tidsplan

 

VIGTIGT – til kæmperne og forældre:

Mød senest en halv time før.

Husk udstyr og tandbeskyttere.

Klip negle!

Husk at læse reglerne for graduering vedr. Bedømmelse, udstyr, ankomst osv. Disse kan du finde på hjemmesiden under trænere, træning m.v: http://www.grevekarate.dk/side.asp?ID=9144

 

KYU Gradueringerne finder sted:

 

LØRDAG d. 8. december 2018

 

Kl. 09:00 – 09:30           HOLD 1        

Kl. 09:30 – 10:00           HOLD 2        

Kl. 10:00 – 10:40           HOLD 3        

Kl. 10:50 – 11:40           HOLD 4        

Kl. 12:30 – 13:20           HOLD 5        

Kl. 13:30 – 14:20           HOLD 6        

 

TIRSDAG d. 11 december 2018

 

Kl. 16:30 – 17:30           HOLD 1        

Kl. 17:30 – 18:30           HOLD 2        

Kl. 18:30 – 19:30           HOLD 3        

Kl. 19:30 – 21:00           HOLD 4        

 

 

Endelig Dan graduering finder sted lørdag d. 15. december


 

Lørdag den 8. december

 

Kl. 09:00 – 09:30           HOLD 1

 

Navn

Tilmeldt

Graduerings dag

Grads hold

Agnes Engbæk Jensen

x

lør

1

Alfred Ejnar Falk Sidelmann

x

lør

1

Clara Hedayati

x

lør

1

Clara Marie Klaris-Kehlet

x

lør

1

Constantin Lungeanu Holm

x

lør

1

Emma Isabella Voigt

x

lør

1

Hanna Johansen

x

lør

1

Luna Vadskjær

x

lør

1

Magnus cloetta lindegaard Huess

x

lør

1

Melvin Hovedskov Nielsen

x

lør

1

Mie Dormann Knudstrup

x

lør

1

Nicholas Vegeberg Larsson

x

lør

1

Salem Johansen

x

lør

1

Sebastian Emil Gram-Hofflund

x

lør

1

Sylvester Kraak

x

lør

1

Victor Bachmann Bøgelund

x

lør

1

William Beck Jensen

x

lør

1

William Philipsen

x

lør

1

 


 

Lørdag den 8. december

 

Kl. 09:30 – 10:00           HOLD 2

 

Navn

Tilmeldt

Graduerings dag

Grads hold

Andreas Seierup von Ahnen

x

lør

2

Benjamin Dohn

x

lør

2

Emerson Odgaard Oppenlænder

x

lør

2

Ida Frost-Hallenberg

x

lør

2

Johannes Klaris-Kehlet

x

lør

2

Jonas Lønsman Jerkel

x

lør

2

Jonas Seierup von Ahnen

x

lør

2

Julius Nuka Lennert Skov

x

lør

2

Karl Sofus Rinck-Henriksen

x

lør

2

Kasper Vett - Hirsch

x

lør

2

Louis Felix Løber

x

lør

2

Minh Ngo

x

lør

2

Naya Lang Kristensen

x

lør

2

Nelson Serup Laybourn

x

lør

2

Nor Andersen

x

lør

2

Olivia Norrid Jørgensen

x

lør

2

Tristan Ullmann

x

lør

2

 

 


 

Lørdag den 8. december

 

Kl. 10:00 – 10:40 HOLD 3

 

Navn

Tilmeldt

Graduerings dag

Grads hold

Adam Andersen

x

lør

3

André Foder Jessen

x

lør

3

Arthur Borker Johansen

x

lør

3

Clara Rudkjøbing Sejer Hansen

x

lør

3

Diego Elipio Torres-Arendtsen

x

lør

3

Filiz Akbulut

x

lør

3

Isak Hadzihasanovic

x

lør

3

Maria Abdullatif

x

lør

3

Mikkel Carlos Hidalgo Wille

x

lør

3

Moaiad Alsaleh

x

lør

3

Sif Kyllesbech

x

lør

3

Simon Rudkjøbing Sejer Hansen

x

lør

3

Viggo Sass Bjørch

x

lør

3

Zelina Hoffman Røjkjær

x

lør

3

 

 


 

Lørdag den 8. december

 

Kl. 10:50 – 11:40 HOLD 4

 

Navn

Tilmeldt

Graduerings dag

Grads hold

Agnesa Lahi

x

lør

4

August Frost-Hallenberg

x

lør

4

Caroline Rosenlund Halling

x

lør

4

Daniel Ou

x

lør

4

Emma Kroman

x

lør

4

Erik Rolandsen

x

lør

4

Filippa Webster

x

lør

4

Magnus Andersen

x

lør

4

Magnus Wiedenbein Thomsen

x

lør

4

Mia Thunø Neesgaard

x

lør

4

Mikkel Dormann Knudstrup

x

lør

4

Milan Alijani Lygre

x

lør

4

Patrick Bargielski

x

lør

4

Roméo Lundberg

x

lør

4

Rosa Horup Bach

x

lør

4

Silas Meng

x

lør

4

William Fagerlund Nymark

x

lør

4

 


 

Lørdag den 8. december

 

Kl. 12:30 – 13:20 HOLD 5

 

Navn

Tilmeldt

Graduerings dag

Grads hold

Adrian Szwarc

x

lør

5

Alexander John Torres-Arendtsen

x

lør

5

Alexandra Sonne

x

lør

5

Alisha Madiotto

x

lør

5

Caroline Rix

x

lør

5

Elias Malik Lennert Skov

x

lør

5

Emil Wenger

x

lør

5

Erik Yaklang Byskov

x

lør

5

Julia Darly Nørrelund Bentzen

x

lør

5

Lucas kronborg von Bülow

x

lør

5

Marcus Philipsen

x

lør

5

Max Puch Ma Jakobsen

x

lør

5

Mikkel C. L. Huess

x

lør

5

Milla Fennet

x

lør

5

Nicole Larsen

x

lør

5

Nicoline Wichmand Skytte

x

lør

5

Oscar Bachmann Bøgelund

x

lør

5

Philip Schiellerup

x

lør

5

Sara Banemann

x

lør

5

Sebastian Hidalgo Wille

x

lør

5

Signe Fagerland

x

lør

5

Sophie Kroman

x

lør

5

Texas Desmaret Walli

x

lør

5

Viola Nygaard Pedersen

x

lør

5

 


 

Lørdag den 8. december

 

Kl. 13:30 – 14:20 HOLD 6

 

Navn

Tilmeldt

Graduerings dag

Grads hold

Alexander Li

x

lør

6

An Ngo

x

lør

6

Andreas Holme

x

lør

6

Aron Lundgreen

x

lør

6

Elias Lundgreen

x

lør

6

Freja Lind Klemmensen

x

lør

6

Isabella Langager Hundsdal

x

lør

6

Laurits Lundberg

x

lør

6

Leon Anh Pham

x

lør

6

Marie Ly Dalsgaard Bendtsen

x

lør

6

Noa Stenbjerg Vest Jepsen

x

lør

6

Olivia Rudkjøbing Sejer Hansen

x

lør

6

Sarah Dinesen

x

lør

6

Seline Klitte

x

lør

6

Silas Andersen

x

lør

6

Theo Vadskjær

x

lør

6

Tobias Lak Huusfelt

x

lør

6

Viggo Lund-Martorell

x

lør

6

 


 

Tirsdag den 11. december

 

Kl. 16:30 – 17:30 HOLD 1

 

Navn

Tilmeldt

Graduerings dag

Grads hold

Alex Schrøder

x

Tir

1

Alexander Fribæk

x

Tir

1

Alma Skytte Pedersen

x

Tir

1

Angelina Li

x

Tir

1

Azra Yigiet

x

Tir

1

Balder Kyllesbech

x

Tir

1

Cathrine Pham Skov-Hansen

x

Tir

1

Daniel Berg Pedersen

x

Tir

1

Elias A. L. Frederiksen

x

Tir

1

Emilie Hesselbech Andersen

x

Tir

1

Emily Jørgensen

x

Tir

1

Mathias Fagerlund Nymark

x

Tir

1

Mathilde Kjærsgaard Larsen

x

Tir

1

Nicolai Fugl

x

Tir

1

Oliver Morell

x

Tir

1

Oscar Pham SKov-Hansen

x

Tir

1

Rebecca Stokkebro

x

Tir

1

Sebastian Li

x

Tir

1

Sofia Sørensen

x

Tir

1

Thor Aris Frantzoulis

x

Tir

1

Victoria Stokkebro

x

Tir

1

William Seierø Brangstrup

x

Tir

1

 


 

Tirsdag den 11. december

 

Kl. 17:30 – 18:30 HOLD 2

 

Navn

Tilmeldt

Graduerings dag

Grads hold

Alexander Marcher

x

Tir

2

Benny Jensen

x

Tir

2

Bo Godthjælp Petersen

x

Tir

2

Daniel Stokkebro

x

Tir

2

Jørn Fugl

x

Tir

2

Kresten Pedersen

x

Tir

2

Lasse Jørgensen

x

Tir

2

Max Reimer-Nielsen

x

Tir

2

Per Sørensen

x

Tir

2

Rasmus Hansen

x

Tir

2

Rikke Kyllesbech

x

Tir

2

 

 

Kl. 18:30 – 19:30 HOLD 3

 

Navn

Tilmeldt

Graduerings dag

Grads hold

Anna Skytte Pedersen

x

Tir

3

Gabriel Jakob Haugenæs

x

Tir

3

Jasmin Storm Pedersen

x

Tir

3

Karla Victoria Eske Sindby

x

Tir

3

Louise Toft Blankensteiner

x

Tir

3

Magnus Langer poulsen

x

Tir

3

Maja Amalie Vissing Bøger

x

Tir

3

Mariah Beyk

x

Tir

3

Martin John Pedersen

x

Tir

3

Morten Stensballe

x

Tir

3

Nicole Vikbjerg

x

Tir

3

Noah Reimer-Nielsen

x

Tir

3

Rasmus Bidstrup Lassen

x

Tir

3

Van Skov-Hansen

x

Tir

3

Victor Strandgaard Dalkvist

x

Tir

3

 

 

Tirsdag den 11. december

 

Kl. 19:30 – 21:00 HOLD 4

 

Navn

Tilmeldt

Graduerings dag

Grads hold

Amalie Røper Thomsen

x

Tir

4

David A. L. Frederiksen

x

Tir

4

Emil Friis

x

Tir

4

Genta Lahi

x

Tir

4

Jesper Sørensen

x

Tir

4

Oliver Bøtcher Herlevsen

x

Tir

4

Simon Grønlund Kjærgaard

x

Tir

4

Victor Dinesen

x

Tir

4

Viktor Suhr Kjærsgaard

x

Tir

4

 

 

 

 





Greve Karate  |  Håndværkerbyen 45  |  2670 Greve  |  Telefon: +45 - 20 65 95 66  |  %>info@grevekarate.dk  |