KICK-it sponsorer
  • Automann Greve
  • Automester Ishøj
  • Mayday Vinduespolering
  • TGD IVS
  • Tune Autoophug
  • Såby Snedkeri ApS
  • Smeralda
  • Conecto A/S
  • Hesselbech Installationer
  • Design Klip
  • Pappas Pizza
  • Nordic Web Design
  • Trust Forwarding A/S
  • Cufoso
  • Sindby Gruppen ApS
  • Tune Dyreklinik
  • Invita Køkkencenter Roskilde A/S
  • H.P. Håndværkerservice
  • Københavns Malerservice ApS
  • Cafe Strandhuset
  • FLA Ejendomme
  • Home Greve & Karlslunde
  • Realmæglerne Greve & Solrød
  • RK Autotransport
  • Figaros Pizza Tune
  • EDC Nielsen & Bentsen
  • Tommy Kjehr VVS & Kloak A/S
  • Mactronic-udkørende iphone tekniker
  • Borgstrøm Vinhandel ApS
  • DocPoint A/S
  • QFS ApS
  • Hertz Rentacar Danmark
  • J.O. Auto ApS
  • Frisør Herbst
  • Dengulesnedker.dk
  • Rema 1000 Ishøj
  • 2Clean-service
  • Snedkermester Arne Pedersen A/S
  • Body-Treat
  • Hundigebiler ApS
  • Allan Villadsen A/S
  • Running Chopsticks
  • Managing IT
  • Danbolig Per Johansen
  • DBR Vagt ApS
  • AutoMester
  • Malerkvist Dalkvist ApS
  • P-trade
  • Leon Hansen Maskinfabrik A/S
  • Malermester Thomas Behrendt
  • Grab'n Eat
  • Salon Anais
  • Roskilde Camping
  • Aurum Guld & Sølv
  • Home Greve
  • SuperBrugsen Karlslunde
  • Herbst Karlslunde
  • Skomager-hæle & nøglebar
  • Frimann Invest ApS
  • Vinslottet A/S
  • Greve Vinkompagni
  • Nybolig
  • Restaurant Jinjiang
  • Double U Graphic design
  • MJP Entreprise ApS
  • SK Service ApS
  • Partner Team ApS
  • Hvitfeldt Smykker & Ure
  • Tid med dig - privathjemmehjælp
  • Delfin Sengecenter
  • Gastronomia Smeralda
  • Nordisk Firma-reklamsen
  • Wok CPH Lufthavn
  • SuperBrugsen Tune
  • Merser Pumper A/S
  • Fashion Cut Ishøj
  • Scheibel El & Sikring A/S
  • Grandpa Pizza
  • Wollenberg ApS
  • Eurographic Group A/S
  • Kjeldskov & Co
  • Salon Ella
  • PV Greve A/S
  • Malerfirmaet Mikael Haislund
  • SK Låse
  • Bodrum Pizza
  • Engelbrecht Udlejning ApS
  • Håndværker Grill & Pizza
  • Pilborg Optik
  • Sydbank
  • Tækkermand Dennis Jørgensen
  • Kloakkompagniet
  • Byens Pizza ApS / Roskilde
  • nSales A/S
  • Zink A/S
  • Ristorante Zio Lino
  • Le Creuset
  • Mosede Pizzaria & Grill

Greve Karates DM Succes


26. marts 2017




Denne weekend har Greve Karate været vært for Danmarksmesterskaberne 2017. Værtskabet var kulminationen på en længere rejse for kæmpere, coaches og ikke mindst Greve Karate som helhed. Vi har planlagt, forberedt og eksekveret et historisk stort stævne med kæmpe succes, takket være energiske ildsjæle og et fantastisk kollektiv af frivillige hænder i klubben.

Og, succesen fortsatte på kamparealerne. Greve Karates kæmpere høstede masser af metal: 12 Guld, 18 Sølv og 20 Bronze.

Guld: Sara Lippert - Kata Oliver Bøtcher - Drenge 10 år Karim El-khatib - Drenge 11 år Fredrik Scagenstierne - Drenge 12 år+ 45kg Jonas Friis - U21 -75kg Sarah Diaz - Junior +59kg Persia Hansen - Junior -59 Frederik Godthjælp Petersen - Kadet +63kg Christian Godthjælp Petersen - Junior +76kg Dina Jensen - Senior +68kg Mathias Nielsen - Junior Shobu Ippon Junior hold (Rasmus, Denis og Nicolai) Sølv:
Janne Anthony - Master +45 år Johanna Nordh - Senior -55kg Jonas Friis - Senior -75kg Jacob Diaz - Senior +84kg Simone Rasmussen - Junior -59kg Denis Vukovic - Junior -76kg Paw Hastrup - Kadet +63kg Josefine Andersen - Kadet -47kg Mike Zimmerman - Kadet -57kg David Frederiksen - Drenge 10 år Alma Pedesen - Piger 8 år Magnus Poulsen - Drenge 11 år Mathias Linaa - Drenge 12 år -45kg Jesper Sørensen - Drenge 12 år +45kg Sacha Kjærsgaard - Kadet Shobu Ippon Senior hold (Dina og Johanna) Junior hold (Christoffer, Mathias og Christian) Kadet hold (Paw, Frederik, Bastian og Philip) Bronze: Sara Lippert - Piger 11 år Nicole Vikbjerg - Piger 11 år Balder Kyllesbeck - Drenge 9 år Simon Kjærgaard - Drenge 10 år Elias Frederiksen - Drenge 8 år Frederik Skytte - Drenge 12 år -45kg Thor Aris Frantzoulis - Drenge 8 år Ray Gahimbare - Drenge 13år +50kg Johanna Nordh - U21 -55kg Sebastian Kos - U21 -75kg Mathias Nielsen - Junior +76kg Christoffer Nielsen - Junior -68kg Sofie Frithioff - Kadet -47kg Rasmus Behrentz - Junior +76kg Marcus Jakobsen - Senior -84kg
Marcus Jakobsen - U21 +75kg Bastian Stensballe - Kadet -63kg
Sarah Diaz - Junior Shobu Ippon
Philip Schrøder - Kadet Shobu Ippon
Senior hold (Jonas, Jacob, Kenzack og Marcus)

Stort tillykke til alle Greve karates dygtige kæmpere Tak til alle de frivillige, der har gjort er kæmpe stykke arbejde, for at Greve karate kunne ligge hus til er så vellykket DM Tusind tak




Greve Karate  |  Håndværkerbyen 45  |  2670 Greve  |  Telefon: +45 - 20 65 95 66  |  %>info@grevekarate.dk  |